ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ 2016-2017

Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α/Α ΟΝΟΜΑ ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΝΙΚΗ ΑΓΩΝΑΣ
1 Κατερίνα Στεφανίδη Μίτσελ Κρίερ Επί κοντώ 1η  Ολυμπιακοί Αγώνες, Ρίο
2 Παρασκευή Παπαχρήστου Γιώργος Πομάσκι Τριπλούν 3η  Παγκόσμιο Πρωτάθλημα κλειστού στίβου
3 Κώστας Μπανιώτης Γιώργος Τσούγκος Υψος Παγκόσμιο Πρωτάθλημα κλειστού στίβου
4 Νικόλ Κυριακοπούλου Μανώλης Καραγιάννης Επί κοντώ Παγκόσμιο Πρωτάθλημα κλειστού στίβου
5 Κώστας Φιλιππίδης Δημήτρης Κυτέας Επί κοντώ Ολυμπιακοί Αγώνες, Ρίο
6 Μιχάλης Αναστασάκης Αλέξανδρος Παπαδημητρίου Σφυροβολία Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Α/Γ
7 Ελισάβετ Πεσιρίδου Ιωάννα Σιώμου 100 μ. εμπ. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Α/Γ
8 Ουρανία Ρεμπούλη Παναγιώτης Χαραμής 10.000 μ. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Α/Γ
9 Σοφία Υφαντίδου Κυριάκος Μηνάς Επταθλο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Α/Γ
10 Μιλτιάδης Τεντόγλου Γιώργος Πομάσκι Μήκος Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ε/Ν
11 Κωνσταντίνα Ρωμαίου Παύλος Σκορδίλης Τριπλούν Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ε/Ν
12 Γιάννης Κυριαζής Θωμάς Κυριαζής Ακοντισμός   9η επίδοση στον κόσμο
13 Αντώνης Μάστορας Γιώργος Πομάσκι Υψος Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 2015 - 2η ΧΡΟΝΙΑ
             
Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α/Α ΟΝΟΜΑ ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΝΙΚΗ ΑΓΩΝΑΣ
1 Αντιγόνη Ντρισμιώτη Θανάσης Δεληγιάννης 20χλμ βάδην 15η Ολυμπιακοί Αγώνες, Ρίο 2016
2 Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου Βάσω Παναγιωτοπούλου Δισκοβολία Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Α/Γ
3 Μαρία  Μπελιμπασάκη Κώστας Ηλίας 200 μ. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Α/Γ
4 Λυκούργος  Τσάκωνας   200 μ. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Α/Γ
5 Δέσποινα Μουρτά Ντίνα Μπορνιβέλλι 4Χ400 10η Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Α/Γ
6 Αννα Βασιλείου Αρης Βισκαδουράκης 4Χ400 10η Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Α/Γ
7 Ειρήνη Βασιλείου Αρης Βισκαδουράκης 4Χ400 10η Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Α/Γ
8 Κατερίνα Δαλάκα Κώστας Μαρκόπουλος 4Χ400 10η Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Α/Γ
9 Κώστας Δουβαλίδης Χαράλαμπος Σδρόλας 110 μ. εμπ. 11 η Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Α/Γ
10 Νικόλας Σκαρβέλης   Σφαιροβολία 11η Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Α/Γ
11 Αλεξία  Πάππας   10.000 μ. 11η Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Α/Γ
12 Εμμανουήλ Καραλής Βασίλης Μεγαλοοικονόμου Επί κοντώ Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ε/Ν
             
Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α/Α ΟΝΟΜΑ ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΝΙΚΗ ΑΓΩΝΑΣ
1 Οδυσσέας Μουζενίδης Γιώργος Μποτσκαριώβ Σφαιροβολία Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Π/Κ
2 Παναγιώτης Μαντζουρογιάννης Παύλος Σκορδίλης Μήκος Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Π/Κ
3 Αντώνης Μέρλος Γιάννης Δαμβουνέλης Υψος Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Π/Κ
4 Δέσποινα Μαλταμπέ Δημήτρης Δαμασκηνός Υψος Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Π/Κ
5 Δήμητρα  Γναφάκη Μιχάλης Μανουσάκης 400 μ. εμπ. 10η Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ε/Ν
6 Αλέξανδρος  Παπαμιχαήλ Ναπολέων Κεφαλόπουλος 20χλμ βάδην   Οριο πρόκρισης σε αγώνα στόχο- Ο.Α. ΡΙΟ 2016
7 Ζαχαρίας Τσαμουδάκης Θανάσης Δεληγιάννης 10.000 μ. βάδην Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ε/Ν 2015 - 2η χρονιά
8 Παρασκευάς Μπατζάβαλης Θωμάς Κυριαζής Ακοντισμός Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων 2015 - 2η χρονιά
9 Αναστασία  Μαρινάκου Χρήστος Παπαχρήστος 1500 μ. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ε/Ν 2015 - 2η χρονιά

 

ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΡΙΞΗΣ 

Λούης Τσάτουμας Μήκος Τραυματίας
Μιχάλης Μερτζανίδης Μήκος 7,89 μ.
Χάιδω  Αλεξούλη Μήκος 6,78 μ.
Μαρια Γατου 100 μ. 11.58
Γωγώ Κοκλώνη 100 μ. 11.58
Ραφαέλα  Σπανουδάκη 200 μ. 23.89
Στέλλα Λεδάκη επί κοντώ 4,30 μ.
Ανδρέας Δημητράκης 800/1.500 μ. 1.49.04/3.40.44
Ολυμπία Πετσούδη 100 μ. εμπ. 13.15
10  Εφη Κολοκυθά Μήκος 6,66 μ.
11  Δέσποινα Ζαπουνίδου βάδην 1.29.35
12  Τατιάνα Γκούσιν Υψος 1,86 μ. (i)
13  Ελενα Φιλάνδρα 800 μ. 2.04.01
14  Κωνσταντίνα Γιαννοπούλου 800 μ. 2.03.91
15  Βαγγελιώ Σοφάνη σφαιροβολία 16,70 μ.
16  Χριστίνα Αλβερτσιάν τριπλούν 13,50 μ.
17  Αναστασία Καρακατσάνη 5.000 μ. 16.35.80
18  Πέννυ Τσινοπούλου βάδην 1.33.47
19  Ανδριάννα Φέρρα 100 μ. 11.74
20  Παναγιώτης Ανδρεάδης 100 μ. 10.32
21  Παναγιώτης Τριβυζάς 100 μ./200 μ. 10.38/21.08
22  Γιάννης Νυφαντόπουλος 100 μ. 10.47
23  Μιχάλης Σταματόγιαννης σφαιροβολία 19,86 μ.
24  Κώστας Ντεντόπουλος 50χλμ βάδην 4.09.33
25  Χρήστος Καλλίας 3.000 μ. 8.31.93
26  Μάρκος Γκούρλιας 5.000 μ. 14.40.28
27  Δημήτρης  Πατσουκάκης επί κοντώ 5,60 μ.(i)
28  Δημήτρης  Τσιάμης τριπλούν 16,77 μ.
29  Δημήτρης  Μπαλταδούρος τριπλούν 16,64 μ.
30  Νίκος Εμπέογλου 400 μ. 48.16
31  Κώστας Νάκος 400 μ. εμπ. 51.65
32  Πέτρος Κυριακίδης 400 μ./400 μ. εμπ. 47.32/51.73
33  Γιάννης Λογοθέτης 400 μ. 48.13
34  Νίκος Καψής Μήκος 8,00 μ.
35  Γιώργος Τσάκωνας Μήκος 7,98 μ.
36  Κώστας Νακόπουλος 800 μ./1.500 μ. 1.50.16/3.42.01
37  Γρηγορία Κεραμιδά 200 μ. 23.51
38  Εφη Θεοδώρου 400 μ. εμπ. 58.29
39  Γιάννης Χουλάκης Ακοντισμός 75,20 μ.
40  Παναγιώτης Μάντης δέκαθλο 7.077 β.
41  Χρήστος Κοτίτσας 800 μ. Τραυματίας
42  Χριστόφορος Μερούσης Μαραθώνιος 2.29.39
43  Σοφία Ρήγα Μαραθώνιος 2.43.00
44  Παναγιώτα Βλαχάκη Μαραθώνιος 2.43.00
45  Στέλλα Τζικανούλα έπταθλο 5.222 β.
46  Αλεξία Κανάκη 400 μ. εμπ. 59.60
47  Μαρια Λιτσένη 400 μ. εμπ. 60.04
48  Παναγιώτης Μπουζιάνης σφαιροβολία 18,20 μ.

 

ΠΡΟΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ U23

  Ονοματεπώνυμο Ημ. Γενν. ΕΠΙΔΟΣΗ 2016 ΟΡΙΑ  ΕΑΑ 17  
1 Κοροσίδου Ηλιάνα-Σφυροβολία   1995  66,68 μ.  60,00μ  Κώστας Κοροσίδης
2 Μαρινάκου Αναστασία-1500μ.   1996  4.10.63 Π.Ρ -  2.05.85   4.22.50  Χρήστος Παπαχρήστος
3 Κυριαζής  Ιωάννης-Ακοντισμός  1996  87,14 μ  70,00 μ  Θωμάς Κυριαζής
4 Στεφανίδη Γεωργία-Επί Κοντώ   1995  4,15 μ.  3,95 μ  Βασίλης Μεγαλοοικονόμου
5 Βαγενά Αικατερίνη-Επί Κοντώ   1995  4,00 μ.  3,95 μ  Βασίλης Μεγαλοοικονόμου
6 Σκαρβέλη  Σταματία-Σφαιροβολία   1995  16,75 μ. (Σφαίρα)- 61,05 μ. (Σφύρα)  14,50μ /60,00  
7 Τσαμουδάκης  Ζαχαρίας-20ΚΜ Βάδην   1996  1:30:00/15 1:30:00 Θανάσης Δεληγιάννης
8 Ζάκκα Ιωάννα-Υψος  1996  1,82μ  1,80μ  Γιάννης Κουτσογιαννόπουλος
9 Ρωμαίου Κωνσταντίνα 1997 13,55 12,80 μ. Παύλος Σκορδίλης
10 Βαίτσης  Ιωάννης -20ΚΜ Βάδην   1995  1:29:01  1:30:00  Ναπολέων Κεφαλόπουλος
11 Γναφάκη Δήμητρα 1997 58.48 60.75 Μιχάλης Μανουσάκης
12 Μενγκλέμπεη Ιβάν- Σφυροβολία   1995  69.49μ  63,00μ  Γιάννης Κοντονάσιος
13 Βενιέρη  Παναγιώτα-100-200μ   1995  11.73 - 24.46  11.85   
14 Μουρτά Δέσποινα-400μ   1996  54.32  54.75  Ντίνα Μπορνιβέλλι
15 Γαβριηλίδης Νικόλαος- Σφυροβολία 1996 72,02 μ. 63,5 Φανή Κυρκοπούλου
16 Λατιφλάρι Τάσος-Σφαιροβολία   1996  17,85μ  17,35μ  Γιώργος Μποτσκαριώβ
17 Ζώτος Κυριάκος-Σφαιροβολία, Δισκοβολία   1996  18,06 μ. Δημήτρης Μιχελαράκης
18 Ανδρικόπουλος Νικόλαος - Τριπλούν 1997 16,02 μ. 15,55 Δημήτρης Δαμασκηνός
19 Βασιλειου Άγγελος- 1.500 μ. 1997 03:43.30 3΄46΄΄ 50 Χρήστος Παπαχρήστος
20 Αγορίτσας Γιώργος- 200 μ. 1995 21.34 21.45 Βαγγέλης Κατσιάβας
21 Συρίγος Μάρκος - Μήκος 1995 7,66 μ. 7,50 μ. Δημήτρης Χατζόπουλος
22 Περιστέρης Αλέξανδρος - Μήκος 1996 7,66 μ. 7,50 μ. Γιώργος Πομάσκι
23 Παπαδόπουλος Θανάσης- Μήκος 1997 7,61 μ. 7,50 μ.  Δέσποινα Παπαβασιλάκη

24       Νταμοτσίδης Βαλεντίνος- επί κοντώ                          1995            5,20 μ.                                                                5,20 μ.                        Δημήτρης Κυτέας

ΠΡΟΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ U20

Α/Α Ονομα Επώνυμο ΕΤΟΣ ΓΕΝΝΗΣΕΩΣ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΠΙΔΟΣΗ 2016 ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ 2017
1 Μιχάλης Παππάς 1998

200 μ. - 400 μ.

21.60 - 47.95 Κώστας Χήτας 21.75 - 48.30
2 Βασίλης Κοπανάς 1999 800 μ. 1.52.45 Αννα Ιακωβίδου 1.51.50
3 Θανάσης Καλάκος 1998 800 μ. 1.51.24 Μανώλης Χάντζος 1.51.50
4 Χρήστος Παπούλιας 1998 1500 μ. 3.50.58 Νότης Παπούλιας 3.52.00
5 Βαλελντίνος Γουλάρας 1999 110 μ. εμπ. 14.44 Νίκος Κελεπούρης 14.50
6 Γιώργος Καλογεράκης 1998 400 μ. εμπ. 53.52 Παναγιώτης Ασλανίδης 53.75
7 Ιερόθεος Δρίτσας 1999 400 μ. εμπ 52.71 Κώστας Ηλίας 53.75
8 Νίκος Σάκης 1999 2.000 μ. στιπλ 6.17.19 Μιχάλης Αναγνώστου 9.15.00
9 Γιώργος Τζατζιμάκης 1999 10.000 μ. βάδην 44.53.73 Ηλίας Γκαραβέλας 44.30.00
10 Εμμανουήλ Καραλής 1999 Επί κοντώ 5.55 Βασίλης Μεγαλοοικονόμου 4.90
11 Νίκος Νεράτζης 1998 Επί κοντώ 5.41 Βασίλης Μεγαλοοικονόμου 4.90
12 Δημήτρης Καραγιάννης 1998 Επί κοντώ 5.00 Δημήτρης Κυτέας 4.90
13 Γιάννης Κυριαζής 1999 Επί κοντώ 4.80 Βασίλης Μεγαλοοικονόμου 4.90
14 Αντώνης Μέρλος 1999 Υψος 2.16 Γιάννης Δαμβουνέλης 2.12
15 Δημήτρης  Μονόπωλης 1998 Τριπλούν 15.61 Παύλος Σκορδίλης 14.90
16 Αλέξανδρος Αθανασίου 1998 Τριπλούν 15.13 Δημήτρης Κρυωνάς 14.90
17 Μίλτος Τεντόγλου 1998 Μήκος 8.19 Γιώργος Πομάσκι 7.35
18 Παναγιώτης  Μαντζουρογιάννης 1999 Μήκος 7.43 Παύλος Σκορδίλης 7.35
19 Γιώργος  Κορακίδης 1998 Σφυροβολία 66.04 Γιάννης Χρίστογλου 66.00
20 Μανώλης Καμτσικλης 1999 Σφυροβολία 69.69 Γιάννης Χρίστογλου 66.00
21 Μουζενίδης Οδυσσέας 1999 Σφαιροβολία 19.41 Γιώργος Μποτσκαριώβ 17.75
               
ΝΕΑΝΙΔΕΣ 
Α/Α ΟΝΟΜΑ ΕΠΙΘΕΤΟ ΕΤΟΣ ΓΕΝΝΗΣΕΩΣ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΠΙΔΟΣΗ 2016 ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ 2017
1 Κιάφα Αννα 1998 400 μ. εμπ. 60.05 Παναγιώτης Ασλανίδης 61.40
2 Βασιλεία Γουνάκη 1998 3.000 μ. στιπλ 10.54.66   10.55.00
3 Αναστασία Μήτσου 1999 5.000 μ. βάδην 24.42.36 Γιώργος Σεφεριάδης 50.45.00
4 Δήμητρα Μπόχωρη 1998 10.000 μ. βάδην 48.12.00 Νίκος Κελεπούρης  50.45.00
5 Αθανασία Βαίτση 1998 10.000 μ. βάδην 49.49.56 Ναπολέων Κεφαλόπουλος 50.45.00
6 Δέσποινα Μαλταμπέ 1999 Υψος 1.77 Δημήτρης Δαμασκηνός 1.78
7 Μυρτώ Κασσωτάκη 1999 Επί κοντώ 3.90 Βασίλης Μεγαλοοικονόμου 3.95
8 Ευαγγελία Γερομαρκάκη 1998 Σφαιροβολία 14.31 Νίκος Ασπραδάκης 13.50
9 Κωνσταντίνα Σπανουδάκη 1998 Δισκοβολία 46.22 Γιώργος Μήλιος 45.50
10 Αφροδίτη Μανιού 1998 Ακοντισμός 51.51 Θωμάς Κυριαζής 48.00
11 Ελένη Γκέλη 1998 Ακοντισμός 49.96 Δέσποινα Πάκου 48.00
12 Ζαφείρα Συνολάκη 1999 Επταθλο 4.884 Παναγιώτης Ασλανίδης 5175

13    Νικολέττα                     Κυνατίδου               1999                             800 μ.                                                          Σταυρούλα Κωνσταντινίδου                   2.10.00

ΠΡΟΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ U18

ΠΡΟΕΘΝΙΚΗ 0ΜΑΔΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΙΔΩΝ
α/α AΘΛΗΤΗΣ-ΤΡΙΑ ΕΤΟΣ ΓΕΝ. ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΠΙΔΟΣΗ 16 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΟΡΙΟ IAAF 2015
1 Γιώργος Μηλιαράς  2000 800μ. /1.500μ.  1:51.93  /3:54.70 ΣΑΚΑ Μιχάλης Αναγνώστου ΟΡΙΟ IAAF 2015
2 Χαρίδημος Ξενιδάκης  2000 800μ. 1:52.55 Σητειακός ΑΟ Μιχάλης Γωγιωτάκης ΟΡΙΟ IAAF 2015
3 Δημήτρης Τσίτσος 2000 Ακοντισμός 68.34 ΟΦΚΑ Φίλιππος Γ. Σαύρος Τασσόπουλος  ΟΡΙΟ IAAF 2015
4 Ανδρέας Πανταζής  2000 Τριπλούν 14.99 ΑΟ Μεγάρων Κώστας Ηλίας ΟΡΙΟ IAAF 2015
5 Φίλιππος Τζάνης  2000 400μ.  49.09 ΕΚΑ Δωδώνη Κώστας Λώλης ΟΡΙΟ IAAF 2015
               
ΠΡΟΕΘΝΙΚΗ 0ΜΑΔΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
1 Μαρία Μαγκούλια 2000 Σφαιροβολία 17.32 ΠΑΝ. Ρ. Κ ΑΣ Κάλυμνος 2000 ΚΟΥΤΕΛΑΣ ΞΕΝΟΦΩΝ ΟΡΙΟ IAAF 2015
2  Κυριακή Φιλτισάκου 2000 5.000 μ. βάδην 24:21.57 ΑΓΣ Ανατολή Ν. Ιωνίας Ηλίας Γκαραβέλας ΟΡΙΟ IAAF 2015
3 Αριάδνη Αδαμοπούλου 2000 Επί κοντώ 4.10 ΑΟ Φιλοθέης Φώτης Στεφανή ΟΡΙΟ IAAF 2015
4 Αρτεμις- Μελίνα Αναστασίου 2000 200μ. 24.44 ΑΣ Σχολής Μωραϊτη Μιχάλης Αναγνώστου ΟΡΙΟ IAAF 2015
5 Πασχαλίνα Παπαδοπούλου 2000 100 μ. εμπ. 14.09 ΓΣ Λαγκαδά Γιώργος Σαράφης  ΟΡΙΟ IAAF 2015
6 Μελπομένη Γρηγοριάδου 2000 Ακοντισμός 52.07 ΣΚΑ Δράμας Σωτήρης Κεχαγιάς ΟΡΙΟ IAAF 2015
7 Σταυρούλα Κοσμίδου 2001 Σφυροβολία 60.33 ΑΙΟΛΟΣ Μακεδονίας Φανή Κυρκοπούλου ΟΡΙΟ IAAF 2015
8 Κωνσταντίνα Δόση 2001 Υψος 1.77 ΑΟ Κέρκυρας 2015 Θεόδωρος Δόσης ΟΡΙΟ IAAF 2015
9 Βάγια Δαμπιά  2000 200 μ. 25.15 ΓΑΣ Αρχέλαος Κ. Νίκος Μαντζιόλης  ΟΡΙΟ IAAF 2015
10 Μαρία Σεφεριάδη  2001 5.000 βάδην 24:41.66 ΑΕΠ Ολυμπίας Γιώργος Σεφεριάδης ΟΡΙΟ IAAF 2015