Κατηγορίες σχεδιασμού 2014-2015

Α΄ Κατηγορία

1. Κωνσταντίνος Φιλιππίδης (Επί Κοντώ) 1ος Παγκόσμιο Κλειστού
2. Κατερίνα Στεφανίδη (Επί Κοντώ) 2η Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανοιχτού Α/Γ
3. Λούης Τσάτουμας (Μήκος) 2ος Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανοιχτού Α/Γ
4. Ηλιάνα Κοροσίδου (Σφυροβολία) 3η Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ε/Ν
5. Λυκούργος Τσάκωνας (200 μ.) 7ος Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανοιχτού Α/Γ
6. Νικολέττα Κυριακοπούλου (Επί Κοντώ) 7η Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανοιχτού Α/Γ

B΄ Κατηγορία
1. Ζαχαρίας Τσαμουδάκης (10000 μ.Βάδην) 6ος Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ε/Ν
2. Γιάννης Κυριαζής (Ακοντισμός) 7ος Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ε/Ν
3. Δημήτρης Τσιάμης (Τριπλούν) 10ος Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανοιχτού Α/Γ
4. Γεωργία Κοκλώνη (100 μ.-4Χ100 μ.) 9η 4χ100μ. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανοιχτού Α/Γ
5. Ανδριάννα Φέρρα (200 μ.-4Χ100 μ.) 9η 4χ100μ. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανοιχτού Α/Γ
6. Κώστας Δουβαλίδης (110 μ. εμπ./60μ.εμπ.) 9ος Παγκόσμιο Πρωτάθλημα κλειστού
7. Ελισσάβετ Πεσιρίδου (100 μ.εμπ./4Χ100μ.) 9η 4Χ100μ. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανοιχτού Α/Γ
8. Μαρία Μπελιμπασάκη (100 μ./200 μ.) 9η 4Χ100μ. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανοιχτού Α/Γ
9. Μαρία Γάτου (100μ./4Χ100μ.) 1η 4Χ100μ. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ομάδων

Γ΄ Κατηγορία
1. Γιώργος Τεσσαρομάτης (Ύψος) 11ος Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ε/Ν
2. Γεωργία Στεφανίδη (Επί Κοντώ) 12η Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ε/Ν
3. Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ (20/50 χλμ. βάδην) ΟΡΙΟ Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανοιχτού Α/Γ
4. Δέσποινα Ζαπουνίδου(20ΚΜΒάδην) ΟΡΙΟ Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανοιχτού Α/Γ

Κατηγορίες στήριξης
1 Κώστας Μπανιώτης (Ύψος) 20ος Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανοιχτού Α/Γ
2 Σπύρος Λεμπέσης (Ακοντισμός) 3ος Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ομάδων
3 Αντώνης Μάστορας (Ύψος) 2,30μ.-21ος Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανοιχτού Α/Γ
4 Ελένη Φιλάνδρα (800 μ.)
5 Γιώργος Τσάκωνας (Μήκος) 19ος Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανοιχτού Α/Γ
6 Ανδρέας Δημητράκης (800 μ.-1500 μ.) 3ος Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ομάδων
7 Αναστασία Καρακατσάνη (5000 μ.-10000 μ.) Παν. Ρεκόρ Νέων Α/Γ- 22η Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανοιχτού Α/Γ
8 Σοφία Υφαντίδου (Έπταθλο) 1η Β΄ Κατηγορία Ευρωπαϊκό Κύπελλο Συνθέτων
9 Πατσουκάκης Δημήτρης (Επί Κοντώ) 16ος Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανοιχτού Α/Γ
10 Γιώργος Τρέμος(Δισκοβολία) 19ος Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανοιχτού Α/Γ
11 Λορέλα Μάνου (Επί Κοντώ) 1η Βαλκανικό Πρωτάθλημα Α/Γ Κλειστού
12 Αθηνά Κοίνη (3.000 μ. στηπλ) Τραυματισμένη
13 Στέλλα Λεδάκη(Επί Κοντώ) Τραυματισμένη
14 Αντωνία Στεργίου (Ύψος) 1,91μ.Κλειστός Στίβος
15 Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου (Δισκοβολία) 3η Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ομάδων
16 Παρασκευή Παπαχρήστου (Τριπλούν)
17 Αθανασία Πέρρα (Τριπλούν)
18 Νίκη Πανέττα (Τριπλούν)
19 Ευαγγελία Γαλένη (Μήκος)
20 Ευθυμία Κολοκυθά (Μήκος) 25η Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανοιχτού Α/Γ
21 Αικατερίνη Δαλάκα (400 μ.εμπ.) 9η Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ομάδων
22 Μαρία Πιννή (100μ.εμπ.) 2η Βαλκανικό Πρωτάθλημα Α/Γ
23 Μαρία Παρδαλού (3000μ. Στήπλ) 8η Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ομάδων
24 Δημήτρης Μπαλταδούρος (Τριπλούν) 16,45μ.
25 Κώστας Νακόπουλος (800 μ.-1500 μ.) 8ος Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ομάδων
26 Ουρανία Ρεμπούλη (5000 μ.-10000 μ.)
27 Ευθύμιος Στεργιούλης (100 μ.-4Χ100μ.) 27ος Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανοιχτού Α/Γ
28 Χάιδω Αλεξούλη (Μήκος)
29 Δημοσθένης Μαγγίνας (5000-10000 μ.) 8ος ΕΥΡ.ΠΡΩΤ. ΟΜΑΔΩΝ Α΄ΚΑΤΗΓ.
30 Αντιγόνη Ντρισμπιώτη (Βάδην)
31 Μιχάλης Μερτζανίδης (Μήκος)

Προεθνική ομάδα Νέων Α/Γ
1. Ελευθερία Τερζάκη –Δισκοβολία (ΓΕΗ) 48,95 μ.
2. Μάρκος Γκούρλιας -5000μ./10000μ. (Γ.Α.Σ. Ιλισσός) 31.09.90/15.31.00
3. Βαλεντίνος Νταμοτσίδης-Επί Κοντώ (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος) 5,10 μ.
4. Αλκιστης Γεωργίου -100 εμπ. (Γ.Α.Σ. Υγεια Ρόδου) 14.06
5. Γιάννης Βαίτσης -βαδην (Γ.Α.Σ. Ιλισσός) 1.32.00
6. Γκουσίν Τατιάνα -Ύψος (Γ.Σ. Κηφισιάς) 1,86 μ.
7. Βασίλης Κρεμμύδας -100μ. (Γ.Σ. Πίνδαρος Θηβών) 10.54
8. Νίκος Ξενικάκης -Μήκος (Α.Ο Λασιθίου) 7,99 μ.
9. Μιχάλης Αναστασάκης .-Σφυροβολία (Γ.Σ. Βενιζέλος) 70,63 μ.
10. Παρασκευάς Μπατζάβαλης –Ακοντισμός (ΖΕΥΣ Τρικάλων) 74,86 μ.
11. Κωνσταντίνα Γιαννοπούλου- 800μ (Γ.Σ. Γλυφάδας) 2.07.77
12. Γιάννης Δουλγέρης -200μ (Π.Μ.Σ. ΟΛΥΜ. Κομοτηνής) 21.31
13. Κατερίνα Κυριακοπούλου -Ύψος (Παναχαϊκή) 1,83 μ.
14. Αγάπη Προσκυνητοπούλου.-Σφυροβολία (Αίολος Μακ.) 62,55 μ.
15. Γιάννης Λουλάς -400μ.εμπ. (Γ.Π.Σ. Πηγή Ευόσμου) 51.36
16. Θοδωρής Χρυσανθόπουλος -Επί Κοντώ (Κόροιβος Αμ.) 5,32
17. Νίκος Τσιώκος -Τριπλούν (ΓΣ Καρδίτσας) τραυματίας
18. Μανώλης Μακρής –Τριπλούν (Γ.Α.Σ. Εν. Λιτοχώρου) 16,05 μ.

Προεθνική ομάδα Εφήβων- Νεανίδων
1. Ζαχαρίας Τσαμουδάκης - Βάδην (Ιλισσός) 40.35.89
2. Αναστασία Μαρινάκου -1.500 μ. (Ερμής Σχηματαρίου) 4.14066
3. Γιάννης Κυριαζής ακοντισμός (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 73,66 μ.
4. Δέσποινα Μουρτά 400 μ (Ολυμπιάδα Πατρών) 54.70
5. Χρήστος Κοτίτσας - 800 μ. (Γ.Σ.Δεσκάτης) 1.50.91
6. Κυριάκος Ζώτος - Δισκοβολία (Γ.Σ.Μανδρών) 56,76 μ.
7. Δημήτρης Λεβαντίνος - 400 μ εμπ. (Γ.Σ.Ηλιούπολης) 52.69
8. Γιάννης Γιατζιτζόγλου -Τριπλούν (Φ.Σ.Καλιθέας) 15,50 μ.
9. Νίκος Ανδρικόπουλος -Τριπλούν (Αμεινίας) 15,46 μ.
10. Στράτος Κελεπούρης - Βάδην (Φίλιππος Βέροιας) 44.10.00
11. Αλέξης Πρoδανάς Σφυροβολία (ΓΣ Μανδρών) 68,38 μ.
12. Δήμητρα Ζώτου Σφυροβολία (ΓΣ Μανδρών) 56,46 μ.
13. Κωνσταντίνα Ρωμαίου Τριπλούν (Γ.Σ. Κέρκυρας) 12,74 μ.
14. Γιώργος Τριανταφύλλου επί κοντώ (Ρήγας Θ.) 4,95 μ.
15. Σταυρούλα Χρυσαιδή στιπλ (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 10.50.00
16. Κυριάκος Κολομβάκης επί κοντώ (Ελευθέριος Βενιζέλος) 4,80 μ.
17. Γιώργος Φράγκογλου Ύψος (ΟΦΚΑ Σερρών) 2,09 μ.
18. Ευθυμία Καραστόγιαννη Σφυροβολία (Αίολος Μακεδονίας) 61,20 μ.
19. Ανδρέας Θανάσης δισκοβολία (ΓΕ Ζακύνθου) 56,46 μ.

Προεθνική Ομάδα Παίδων- Κορασίδων

Κορασίδες

1. Αθανασία Βαίτση Βαδήν (ΓΑΣ Ιλισσός) 24.22.21
2. Ολυμπία Καραγιάννη 400 μ. εμπ. (Τρίτων Θεσσαλονίκης) 1.02.07
3. Αριάδνη Αδαμοπούλου επί κοντώ (ΑΟ Φιλοθέης) 3,70 μ.
4. Αννα Κιάφα 400 μ. εμπ. (Αρχέλαος) 62.57
5. Νεφέλη Ράμμου – Τσαμπίκα 100 μ. εμπ. (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 14.27
6. Σοφία Ιωσηφίδου 100 μ. (ΟΚΑΚ) 12.14
7. Αλεξία Πολυκράτη 400 μ. (ΑΣ Σχολής Μωραΐτη) 56.29
8. Νεφέλη Παναγιωτοπούλου Τριπλούν (ΓΣ Κηφισιάς) 12,29 μ.
9. Ελευθερία Χριστογεώργου Υψος (ΓΣ Βέλος Παλαιού Φαλαίου) 1,72 μ.
10. Ευαγγελία Γερομαρκάκη σφαιροβολία (ΓΑΣ Ιερέπετρας) 14,49μ.
11. Μελίνα Καστρινού έπταθλο (ΟΦΗ) 4.589
12. Νίκη Ξυδώνα έπταθλο (ΑΓΕ Βοιωτίας) 4.618
13. Κλεάνθη Σάντα (ΓΣ Αστέρας΄90 Αιγάλεω) 100μ. εμπ./60 μ. εμπ. 8.78
14. Μυρτώ Κασσωτάκη  Επί κοντώ (Ελευθέριος Βενιζέλος) 3.70 μ.

Παίδες

1. Εμμανουήλ Κάραλης Επί κοντώ (ΓΣ Κηφισιάς) 4,70 μ.
2. Δημήτρης Μονοπώλης Τριπλούν (Κερκυραϊκός) 14,75 μ.
3. Θεόδωρος Αλεξιάδης Υψος (ΓΣ Κηφισιάς) 2,09 μ.
4. Αντωνης Μέρλος Υψος (ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου) 2,00 μ.
5. Μιλτιάδης Τέντογλου Μήκος (ΓΕ Γρεβενών) 7,13 μ.
6. Δημήτρης Καραγιάννης Επί κοντώ (ΠΓΣ) 4,55 μ.
7.Οδυσσέας Μουζενίδης σφαιροβολία 18.63 μ. (κλειστός)
8.Χρήστος Μουλιστάνος  σφαιροβολία 18.55, (κλειστός)