Διοργανώσεις ΣΕΓΑΣ

20/3  Ημιμαραθώνιος Αθήνας - Πανελλήνιο Πρωτάθλημα
27/3  Run Greece - Λάρισα
17/4  Run Greece - Ηράκλειο
8/5    Run Greece - Γιάννενα
15/5  Run Greece - Καστοριά
25/9  Run Greece - Αλεξανδρούπολη
9/10  Run Greece - Πάτρα
13/11 Μαραθώνιος Αθήνας.  Ο Αυθεντικός - Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Αλλες διοργανώσεις

17/1     Αγώνας «Κ. Κοτζιά» (Ν. Σμύρνη/ Άλσος/ ανώμαλος δρόμος) (Πανιώνιος)
24/1     Αγώνας Ι. Καποδίστριας (Αίγινα/ ΟΑ Κούρος Αίγινας)
31/1     Κυριακίδεια (Φιλοθέη)  (ΑΟ Φιλοθέης)
7/2      17ος Δρόμος Βουνού –Υμηττός 2016 (μικτός ορεινού δρόμου)
6/3       3ος Μαραθώνιος και ΗΜ Ναυπλίου (Ναύπλιο)
13/3     9ος Ημιμαραθώνιος «Θ. Σταμόπουλος» (Τρίκαλα)

24/3    3ο MORAITIS RUN
26/3   Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ημ.  (Κάρντιφ/ Αγγλία)
27/3     31ος αγώνας “Μπλόκο Καλογρέζας» (Ανατ. Ν. Ιωνίας.ΟΠΑΝ Δήμου)
3/4       11ος Μαραθώνιος «Μ. Αλέξανδρος» Θεσ/κης
10/4     Μαραθώνιος Μεσσήνης (Μεσσήνη Καλαμάτας)
17/4     3ος Διεθνής Μαραθώνιος Ρόδου (ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ/Περιφ. Ν. Αιγαίου/ΜΚΟ Μαραθώνιος Ρόδου)
17/4     Τρέχοντας στην Καλλιθέα- KallitheaRun 2016 (Φιλαθλητικός /Δήμος Καλλιθέας)
8/5      1ος Μαραθώνιος Κρήτης & παράλληλοι αγώνες (Χανιά/Περιφέρεια/ ΕΑΣ Κρήτης)
15/5    Παναγούλεια –Αγώνας 10χλμ. (ΟΦΚΑ Οδυσσέας/Δήμος Αγ. Δημητρίου)
28/5    Βενιζέλειος Δρόμος/Γύρος πόλης ( Χανιά, ΕΑΣ Κρήτης)
29/5    Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ορεινού δρόμου
11/6    Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ορεινού δρόμου (Νόβα Ζαγόρα /Βουλγαρία)
2/7      Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ορεινού δρόμου (Άρκο/ Ιταλία)
24/7    Δρόμος των Μουσών 16,3χλμ. (Άνω Μηλιά Πιερίας/ΕΑΣ Πιερίας-Ημαθίας)
18/9    Ημιμαραθώνιος Πέλλας (Γιαννιτσά) (Δήμος Πέλλας/ΕΑΣ Πέλλας-Κιλκίς)
25/9    Τρέχουμε στην Ηλιούπολη «Σ. Γκιόλιας» (ΓΣ Ηλιούπολης/Δήμος)
25/9    4ος Τροφώνιος Ημιμαραθώνιος (Λιβαδειά) ΑΚΟ Λιβαδειάς

30/9-1/10 Σπάρταθλον

2/10   2οι Αγώνες Ιστορικής Μνήμης Ν Σμύρνη 
8/10    5ος Νυχτερινός Ημ. Θεσσαλονίκης & παράλληλοι αγώνες
9/10    Βαλκανικό Πρωτάθλημα Μαραθωνίου (Σόφια /Βουλγαρία)
16/10  Neos Marmaras Run (Σιθωνία Χαλκιδικής)
27/10  Νεστόρειος Δρόμος (Ιεράπετρα/ ΕΑΣ Κρήτης)
30/10  Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ημιμαραθώνιος (Ποντγκόριτσα/ ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ)
8/11     Αρκάδιος Δρόμος (Ρέθυμνο /ΕΑΣ Κρήτης)
27/11  2ος «Παλαμήδειος Άθλος» (Ναύπλιο) (5χλμ. ειδικών απαιτήσεων κ.λπ.  αγώνες) (Δήμος/ΕΑΣ )  
27/11  Γύρος Σητείας (Σητεία / ΕΑΣ Κρήτης)