Ιανουάριος
22 Τετ Ημερίδα κλειστού στίβου (ΣΕΦ)
26 Κυρ Περιφερειακό Ανωμάλου δρόμου
 
Φεβρουάριος
1 Σαβ Πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα Ανωμάλου δρόμου
2 Κυρ  Γύρος Πόλεων (Τήνος)
2 Κυρ  Ημερίδα κλειστού στίβου (ΣΕΦ)
8 Σαβ-9 Κυρ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α/Γ
22 Σαβ Βαλκανικό Πρωτάθλημα (Κωνσταντινούπολη)
23 Κυρ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανωμάλου δρόμου (Τρίκαλα)
 
Μάρτιος
5 Τετ Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Αν. Δρόμου (Αττική)
7 Παρ-9 Κυρ Παγκόσμιο Πρωτάθλημα κλειστού στίβου, (Σόποτ Πολωνία)
9 Κυρ Βαδίζω στην Πάτρα
15 Σαβ-16 Κυρ Χειμερινό Κύπελλο ρίψεων
16 Κυρ Γύρος Πόλεων (Χίος)
22 Σαβ Μπλόκο Καλογρέζας
23 Κυρ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 20.000 μ. βάδην Α/Γ, Νέων Α/Γ, Ημερίδα 10.000 μ. βάδην Ε/Ν/Π και 5.000 μ. Κ
23 Κυρ Γύρος Πόλεων Μήλος
23 Κυρ Μαραθώνιος Ναυπλίου
29 Σαβ Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου (Κοπεγχάγη)
30 Κυρ Run Greece (Λάρισα)
30 Κυρ Ημιμαραθώνιος Μ. Κούσης (Αγρίνιο)
30 Κυρ "Τρέχουμε στην Ηλιούπολη"
 
Απρίλιος
5 Σαβ Πολύαθλα ΠΠ/ΠΚ Β’
5 Σαβ Φωτιάδεια (Πάτρα)
5 Σάβ Ρεθύμνια (Ρέθυμνο)
6 Κυρ Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου (Αλβανία)
6 Κυρ 9ος Διεθνής Μαραθώνιος Μ. Αλέξανδρος (Θεσσαλονίκη)
8 Τετ-9 Πεμ  Β΄ φάση Σχολικού Πρωταθλήματος
12 Σαβ Βαλκανικό Πρωτάθλημα βάδην Α/Γ-Ε/Ν-Π/Κ (Βουλγαρία)
12 Σαβ ή 13 Κυρ. Διασυλλογικό  Πρωτάθλημα Π/Κ
13 Απριλίου "Kallithea Run", τρέχω στην Καλλιθέα
26 Σαβ Ανταγόρεια «Κως 2014» Π/Κ, Ε/Ν
26 Σαβ - 27 Κυρ Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Α/Γ και Διασ/κό συνθέτων ΠΠ/ΠΚ Α' *
27 Κυρ Run Greece, Ηράκλειο
27 Κυρ Βαλκανικό Πρωτάθλημα Μαραθωνίου (Σερβία)
 
Μάιος
3 Σαβ Αγώνες σκυταλοδρομίας "Στ. Μπαλτίδης" (Θεσσαλονίκη)
3 Σαβ Κοροίβια (Αμαλιάδα)
3 Σαβ-4 Κυρ Παγκόσμιο Κύπελλο Βάδην (Κίνα)
3 Σαβ Αγώνες Αλμάτων (Καλλιθέα)
3 Σαβ Αγώνες Σκυταλοδρομιών (Παλλήνη)
4 Κυρ Athens HalfMarathon (Αθήνα)
4 Κυρ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ημι-Μαραθωνίου (Αθήνα)
6 Τρι-7 Τετ Πανελλήνιοι Λυκείων
10 Σαβ-11 Κυρ Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Α/Γ και Διασ/κό συνθέτων ΠΠ/ΠΚ Α' *
10 Σαβ Ιόνιοι Αγώνες (Λευκάδα)
10 Σαβ Athens Street Pole vault
10 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ε.Δ και Σ.Α
11 Κυρ Run Greece (Γιάννενα)
15 Πεμπ. Βαλκανικοί Π/Κ (Σερβία)
17 Σαβ Διασυλλογικοί ΠΠ/ΠΚ Α’
17 Σαβ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10.000 μ. Α/Γ και Νέων Α/Γ, Ε
17 Σαβ Ορσίπεια (Μέγαρα)
17 Σαβ Φεστιβάλ Ρίψεων «Κ. Γιαταγάνας» (Αθήνα)
21 Τετ 1ο Γκραν Πρι «Πάτρα 2014»
21 Τετ Κωνσταντίνεια (Δεσκάτη)
23 Παρ -24 Σαβ Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Συνθέτων Α/Γ, Π/Κ
23 Παρ Αγώνες Ρίψεων «Κώστας Σπανίδης»
24 Σαβ «Αμεινίας ο Παλληνεύς» (Παλλήνη)
24 Σαβ Μάχη Κρήτης (Χανιά)
26 Δευτ Φεστιβάλ Ρίψεων (Τρίπολη)
28 Τετ Γκαλά Γυναικών (Φιλοθέη)
30 Παρ – 1 Κυρ Προκρ. Αγώνες Ολυμπιακών Αγώνων Π/Κ (Μπακού)
31 Σαβ Παπαφλέσσεια (Καλαμάτα)
31 Σαβ -1 Κυρ Παπαναστάσεια (Αθήνα)
31 Σαβ Ηράκλεια (Ηράκλειο)
31 Σαβ Χειμωνίδεια (Θεσαλλονίκη)
31 Σαβ. Ράλλεια (Κέρκυρα)
 
Ιούνιος
1 Κυρ Δίια (Κατερίνη)
1 Κυρ Παπαναστάσεια (Αθήνα)
1 Κυρ Χανιά 2014 (Χανιά)
1 Κυρ Δ Βραιμάκης (Χαλκίδα)
1 Κυρ 3α Γιτάνεια (Ηγουμενίτσα)
1 Κυρ-3 Τρι Προκριματικοί Αγώνες Ολυμπιακών Αγώνων Π/Κ, Αζερμπαϊτζάν
4 Τετ 2ο Γκραν Πρι "Αλεξάνδρεια" (Εδεσσα)
6 Παρασκευή "Ε. Δεπάστας" (Σχηματάρι)
7 Σάβ Ζαχαριάδεια (Θεσσαλονίκη)
7 Σαβ Ελευθέρια (Κιλκίς)
7 Σαβ Ευρωπαϊκό Κύπελλο 10χλμ. (Σκόπια)
7 Σαβ Βενιζέλεια (Χανιά)
8 Κυρ Θώδεια (Λουτράκι)
11 Τετ Βαλκανικό Πρωτάθλημα Βουνού Π/Κ, (Σμολιάν/Βουλγαρία)
13 Παρ-15 Κυρ Πρωτάθλημα Μεσογειακών Χωρών Νέων Α/Γ (Γαλλία)
14 Σαβ – 15 Κυρ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων (Τρίκαλα)
15 Κυρ Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ορεινού δρόμου (Ρουμανία)
18 Τετ Λασσάνεια (Κοζάνη)
21 Σαβ-22 Κυρ Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ομάδων Α' κατηγορία (Ταλίν)

21 Σαβ- 22 Κυρ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠ/ΠΚ Α΄ Ομιλος (Θεσσαλονίκη)

25 Τετ Αιγιάλεια (Αίγιο)
28 Σαβ-29 Κυρ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ε/Ν (Σέρρες)
 
Ιούλιος
2  Τετ Ολύμπια (Λιτόχωρο)
4 Παρ Τάσος Ξένος (Χολαργός)
5 Σαβ-6 Κυρ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠ/ΠΚ Β΄Όμιλος (Λουτράκι)
5 Σαβ-6 Κυρ Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ε/Ν (Σέρρες)
5 Σαβ-6 Κυρ Ευρωπαϊκό Κύπελλο Συνθέτων Α/Γ β κατηγορία (Ριβέιρα Μπράβα, Πορτογαλία)
5 Σαβ Κνώσεια (Ηράκλειο)

9 Τετ 3ο Γκραν Πρι (Αργος Ορεστικό)

11 Παρ Σιθώνεια (Νικήτη Χαλκιδικής)

12 Σαβ Ευρωπαϊκό Ορεινού δρόμου (Γαλλία)
12 Σαβ-13 Κυρ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Π/Κ (Λάρισα)
19 Σαβ-20 Κυρ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α/Γ και Συνθέτων Α/Γ, Νέων (ΟΑΚΑ)
22 Τρι-27 Κυρ Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ε/Ν (Γιουτζίν ΗΠΑ)

23 Τετ 4ο Γκραν Πρι «Χρήστος Βουδούρης» (Θήβα)

26 Σαβ-27 Κυρ Βαλκανικό Πρωτάθλημα Α/Γ (Πιτέστι, Ρουμανία)

27 Δρόμος Μουσών (Ανω Μηλιά Πιερίας)
30 Σαβ-31 Κυρ Κύπρος – Ελλάδα Π/Κ (Λευκωσία)
 
Αύγουστος
12 Τρι-17 Κυρ Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Α/Γ (Ζυρίχη)
20 Τετ -28 Πεμ Ολυμπιακοί Αγώνες Π/Κ (Κίνα)
 
Σεπτέμβριος
14 Κυρ Αγώνες στην μνήμη Κ. Παπαναστασίου (Βελβενδό)
21 Κυρ Run Greece (Καστοριά), Ημιμαραθώνιος «Γύρος της λίμνης»
27 Σαβ-28 Κυρ 27οι Αιγαιοπελαγίτικοι Αγώνες (Κως)
27 Σαβ 19α Κωνσταντινίδεια (Νάουσα)
28 Κυρ Run Greece (Αλεξανδρούπολη) 

28 Κυρ.Τροφώνιος Ημι-Μαραθώνιος (Λιβαδειά) 


Οκτώβριος
4 Σαβ Δήλεια (Μύκονος)
5 Κυρ Λυγκήστεια (Φλώρινα)
12 Κυρ Run Greece (Πάτρα)

12 Κυρ Ημιμαραθώνιος δρόμος "Στα χνάρια του Παυσανία" (Μέγαρα)

18 Σαβ Διεθνής Νυχτερινός Ημι-Μαραθώνιος (Θεσσαλονίκη)

27 Δευ Νεστόρεια (Ιεράπετρα)
 
Νοέμβριος
2 Κυρ Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ανωμάλου δρόμου (Τουρκία)
9 Κυρ «32ος Μαραθώνιος Αθήνας. Ο Αυθεντικός», Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μαραθωνίου και αγώνες δρόμου 5-10χλμ   
 
Δεκέμβριος
14 Κυρ Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου (Βουλγαρία)